‘Ik weet heel goed wat ze gedaan heeft’
Michelle Martin vindt nieuw onderdak bij oud-rechter
De Standaard.be – dinsdag 31 maart 2015 door jdb, svg | Bron: RTBF, la capitale

Michelle Martin, de ex-vrouw van Marc Dutroux, gaat binnenkort weg uit het klooster van Malonne. Ze heeft nieuw onderdak gevonden bij een oud-rechter uit Namen. Toen Martin in augustus 2012 onder voorwaarden vrijkwam, vond ze onderdak bij de zusters van Malonne. Maar omdat die binnenkort naar Brussel verhuizen, moest Martin sneller dan voorzien op zoek naar een nieuwe stek. Volgens de Waalse krant La Meuse zal de ex-vrouw van Dutroux binnenkort intrekken bij oud-rechter Christian Panier in Floreffe (Namen). Panier bevestigde het nieuws aan RTBF.
Oud-rechter: ‘Ik weet heel goed wat ze gedaan heeft’
De oud-rechter heeft er een gerenoveerde hoeve en richt er momenteel een appartement in voor Martin. Aan RTBF laat hij weten dat hij in zijn carrière meermaals mensen naar de gevangenis heeft gestuurd, maar dat er ook plaats moet zijn voor vergiffenis: ‘Ik weet heel goed wat ze gedaan heeft maar ik vind dat iedereen een tweede kans moet krijgen, zelfs als anderen dat niet willen toestaan.’ ‘Na dertig jaar binnen justitie en na een heleboel mensen naar de gevangenis te hebben gestuurd, soms voor lange tijd, ben ik ervan overtuigd dat de reclassering het
verschil maakt tussen een justitie van wraak of een justitie van beschaving’, zei hij. Hij voegde er nog aan toe dat er ook bij mensen die slechte dingen hebben gedaan een “glimp van menselijkheid” zit in het diepste van hun hart.
‘Ik besef dat het geen makkelijke opdracht zal zijn’, zegt Panier. ‘Er worden al veel geruchten verspreid, maar dat interesseert me niet. Elk individu heeft het recht om beetje bij beetje opnieuw in de maatschappij te kunnen komen. Michelle Martin is op dit ogenblik vooral iemand die van haar drie kinderen houdt en die weet dat ze haar nodig hebben.’
Sinds augustus vorig jaar kreeg Martin toelating van de strafuitvoeringsrechtbank om een nieuw adres aan te vragen. Het was toen al duidelijk dat het om een privé-adres in België zou gaan. Als Martin geen verblijfplaats had gevonden, moest ze terug naar de gevangenis.

“PASEN! – HIJ LEEFT!”
Iemand liep een eindje met ons mee.
Iemand sprak ons aan. Dat deed ons goed
en wij wisten niet dat Hij het was.
Iemand riep onze naam, beurde ons op,
gaf ons weer moed, was goed voor ons
en wij wisten niet dat Hij het was.
Iemand luisterde naar ons,
streelde ons, was attent voor ons
en we wisten niet dat Hij het was.
Iemand brak het brood voor ons.
Maakte het eten klaar
en we wisten niet dat Hij het was.
Net als de apostelen,
ze hadden Hem in het graf gelegd
en ze geloofden niet dat het graf leeg was.
Ze waanden Hem dood. Maar overal dook Hij op.
Ze meenden: het is voorbij. Maar juist toen begon het pas!
Als wij in liefde samen zijn, komt Hij niet, maar is Hij er al!
Pasen * bij Joh. 20,1-9 * door Christine * federatie St.-Andries-St.-Michiels-Brugge