“ZAAIGOED”
Wenskaarten met zaadjes in verwerkt! Wat een prachtig idee als solidariteitsactie van Broederlijk Delen tijdens de Vasten! Je wenskaarten 1 cm diep in de grond stoppen, iedere dag een beetje water en de zaadjes beginnen te kiemen…en met wat geduld zie je prachtige bloemen verschijnen! Met de aankoop van die kaarten groeien er niet enkel prachtige bloemen bij jou thuis of bij deze die het kaartje van jou ontvangen. Er gebeurt veel meer: dankzij jouw aankoop kunnen Oegandese boeren zaaigoed aankopen en groeit en bloeit hun landbouwbedrijfje. Je geeft ze een bloeiende toekomst!
Ook Jezus gebruikte dit prachtige beeld van het zaad en de graankorrel. “Voorwaar, Ik zeg u: als de graankorrel niet in de aarde valt en sterft, blijft hij alleen. Maar als hij sterft, brengt hij veel vrucht voort”. “Sterven om te leven” met die vier woorden kun je Jezus’ levensprogramma samenvatten. Als een graankorrel is Hij gestorven om open te barsten tot nieuw leven en om vruchten voort te brengen. Dit is zijn boodschap voor ons: sterven aan ons ‘eigen ik ‘ om open te bloeien voor de anderen en ons leven met hen te delen. Makkelijker gezegd dan gedaan
Het is jezelf durven loslaten om te beminnen: de anderen en die gans Andere!
Mag je dan niet voor jezelf zorgen? Natuurlijk wel. Wie met zichzelf overhoop ligt, is krampachtig met dat ‘eigen ik’ bezig en kan niet loslaten om vrij te zijn voor de anderen en God.
De vastentijd, tijd om zaaigoed goed te zaaien; om anderen te laten openbloeien niet alleen hier maar ook over de grenzen heen. Kwam er immers niet een Griek naar de apostel Filippus met de vraag om Jezus te leren kennen?
5e vastenznd.-B- *bij Joh. 12,20-33 * door Christine Hageghebaert * past.eenh. Emmaüs St.-Andries-St.-Michiels-Brugge