Waar zijn onze Konings kinderen?

B-cyclus · Tijd door het jaar · 34e zondag · wit

Waar zijn onze Konings kinderen?

Alle lenzen (de ogen) van de 450 profeten van de vruchtbaarheid god Baäl en de 450 profeten van Asjera de moeder van Baäl en de goden waren op de berg Karmel nu gericht op Elia. Daar juist op die kale berg vonden de vruchtbaarheidsfeesten plaats. Vroeger was het al niet beter. Elia betekend mijn God is Jahweh. Koning Achab van Israël vereerde Baäl. Het was nog de staatsgodsdienst. In het oude testament 1 Koningen Hfst 18 20 - 39 reageert God direct spectaculair op het 1e gebed van de profeet Elia om een kletsnatte BBQ aan te steken. God zelf loopt over van liefde en wil gaan vlammen Hij geeft zich -net zoals de artiesten in dat TV programma de Voice zeggen vlak voordat zij hun woorden laten klinken helemaal. God wil ons laten GENIETEN!! Van zijn liefde Een vuurzuil valt uit de Hemel. Alleen de in stukken gehakte os de BBQ zelf en de goten vol water wordt verschroeid Als je je zo presenteert ben je DE Koning van Israel en…. het Heelal God is de winnaar van deze “battle”.dat jaar lang geleden.

Geestelijk gezien blijven veel christenen steken bij het vuur dat uit de hemel is neergedaald. Ze zijn terecht onder de indruk van Gods liefde en genade, die hen gespaard heeft voor het vuur.

Vuur in de Bijbel is vaak een (negatief) oordeel. Sommigen gaan een stap verder en rekenen af met de veroorzakers van het kwaad in hun midden. De profeten werden geslacht bij de beek Kison Maar daarna houdt het vaak op: men keert terug naar huis om te eten en te drinken! Dat is maar de helft van het verhaal Terwijl anderen zich tegoed deden aan een maaltijd, lag Elia echter op zijn gezicht te worstelen in het gebed. Elia was nog niet klaar. Elia was een mens van gelijke natuur als wij. Na een tocht van 1 dag door de woestijn gaf hij het al op in een ander verhaal. In dit verhaal moest hij 7 keren bidden en wachten. Toen verscheen er een piepklein wolkje op zijn smeekgebed en gaf de hemel regen en bracht de aarde na 3 jaren weer vrucht voort (Jak. 5:17-18). Het staat er zo eenvoudig, maar wat een gebedsstrijd! Wij denken dat KONING God onze gebeden zo snel mogelijk moet verhoren. Erger nog: wij denken Gods zegen te kunnen claimen! Dit Schriftgedeelte maakt duidelijk dat wij bij God niets te claimen hebben. Een krachtig en volhardend gebed is geen claimend gebed! Het gebed is geen middel om alles wat wij maar wensen gedaan te krijgen. Het is geen toverspreuk, waarmee we de hemelse machten kunnen manipuleren om te krijgen wat we begeren of zelf denken nodig te hebben Vaak blijkt dat hij God nog zelfs iets beter voor ons achter de hand heeft. Kwaliteit leveren duurt ook voor onze Vader gewoonlijk vaak wat langer. Maarten Luther was een bedelmonnik, en zei het zo treffend: ‘Het gebed is geen overwinning op Gods aarzeling, maar een beroep op Zijn bereidwilligheid’. Bidden is vragen, claimen is dingen eisen. Gods Woord leert dat wij niets moeten claimen, maar volhardend moeten bidden (Ef. 6:18; Kol. 4:2).en er mag gewerkt worden.

Ja God kan alles hij heeft macht! Echte macht komt pas echt tot zijn recht als je die NIET hoeft te gebruiken of te bewijzen. Op die mannier overtuigde Oscar Schindeler in de film Schindelers list een nazi commandant die de dagelijkse gewoonte had om willekeurig een gevangene in het concentratie kamp “als een vogel van een tak te schieten”. Echte macht heb je, en bevestig je door hem niet te gebruiken. Sommige ouders lukt het wel eens om hun bengeltjes zonder woorden en zelfs met humor bijvoorbeeld in bad en in bed te krijgen. Een bevel om nu eindelijk eens in bad of naar bed te gaan werkt niet zo goed als deze grap, “dat u als lakei alles in gereedheid heeft gebracht”.

Ons geloof (in je kind) wordt wel eens op de proef, gesteld om op die manier volharding en werklust bij je zelf te bewerken (Jak. 1:3; 5:11).Een vader bewaarde vele decennia onder het beeld van Sint Jozef een briefje waarop hij zijn vurige wens had geschreven “dat zijn kinderen in de ogen van God flinke burgers mochten worden” Bij Elia had de beproeving van het geloof een volmaakt werk van eten en drinken tot gevolg: de regen viel met stromen uit de hemel.

Het gebeuren op de berg Karmel is indrukwekkend. Maar wat vinden we dan zo indrukwekkend? Het vuur uit de hemel! Veel verder dan het vuur komen we vaak niet. Onze generatie heeft het geloof van voorgaande generaties verworpen ten gunste van de vele afgoden en verleidingen van de moderne tijd. In het oude testament was er nog maar één afgod over. Ongegrond optimisme is dan ook niet op zijn plaats. We kunnen niet spreken over een op handen zijnde verbetering, als we volledig voorbij gaan aan het verval en nood dat zich – in een crises- voor onze ogen afspeelt. Doe vooral wat JIJ wilt hedonist, in plaats van wat God van ons vraagt. Vragen hoeft God niet omdat ieder mens het al aan zijn eigen water kunt voelen. Mensen bestaan voor een groot deel uit water. In de hersenen is dit percentage wel 70%, Die temperatuur lijkt ijskoud, soms even lauw? Het kookt niet van binnen! Pastor Ariëns uit Enschede die wij vorige week herdachten schreef omstreeks 1908 al dat door de voortdurende overdreven genotzucht, uitgaan drinken en feesten onze kinderen al rechtstreeks in de armen van het moderne heidendom werd! wordt? gedreven!

Het extatische verlangen van vele christenen naar tekenen en wonderen is zorgelijk, liever Lui dan Moe. Werken is beslist geen straf is van God Gideon heeft in Richteren 6 de opdracht van God volbracht om het altaar van Baal van zijn vader Achab omver te halen en de gewijde paal die er bij stond om te houwen. Die paal was symbool van de Moedergodincultus Men wil de God van Elia. Men wil vuur zien! In plaats van te vragen: “Waar is de God van Elia?” (2 Kon. 2:14), kunnen we misschien beter vragen: ‘Waar zijn onze kinderen waar de – toekomstige- profeten zoals Elia?’

Jezus was maar een voetenwasser, een kleine herder. Als hij op het moment suprême voor Pilatus had gezegd dat hij het niet zo bedoeld had, had hij een tijdje relaxt in zichzelf verder kunnen leven. Hij de Koning van het heelal die zelf mens is geworden en door mensenwerk is gekruisigd zal zo verder leven ook als een koninklijk mens. Ergens in de Bijbel staat dat Jezus zijn faam zich als een lopend vuurtje zich over de steek verspreidde Jezus wenst zoals alle kinderen van God dat zo zijn en onze faam herkend, erkend en voor eeuwig overal en ook in het heelal gekend wordt. Onze Heilige Vader Paus Benedictus XVI zegt op pagina 91 in zijn boek over Jezus deel II De ‘naam van God’ betekent: God zoals aanwezig bij de mensen. Ontsteek in u het eeuwige vuur, verlicht de wereld! Laat HET feest van dit jaar van het geloof in God en jezelf beginnen. Ja iedereen die adem (nog puf ) heeft en lust om te werken Loof de Heer (Ps 150) Een zalige advent toegewenst.

Zoeken in Preken Online